BLOG

MOJETONERY.sk verzus COVID-19

V súvislosti so šírením neviditeľného nepriateľa, krajiny zaujali rozličné postoje. Kým niektoré štáty dali nabok ekonomické straty a od začiatku pristúpili k razantným opatreniam, ktorých úlohou bolo znížiť počet ľudí, ktorí budú potrebovať intenzívnu zdravotnú starostlivosť v čase vrcholiacej pandémie, iné krajiny nový koronavírus ešte donedávna bagatelizovali.

02.04.2020


Aké písmo použiť a tlačiť efektívne?

Hovorí sa, že diabol sa skrýva v detailoch. Určite budú mnohí z vás s týmto známym anglickým príslovím súhlasiť. Aj z bežného života pravdepodobne poznáte, že na prvý pohľad bezvýznamné maličkosti dokážu neraz podstatným ...

07.06.2018


8 tipov ako ušetriť pri tlači

Pri snahe ušetriť atramentovú náplň, toner alebo papier pravdepodobne viacerým z nás napadla myšlienka obmedziť tlač dokumentov na minimum. Že to nie je práve najoptimálnejšie riešenie viete už aj sami. Dcéra potrebuje viac-menej pravidelne vytlačiť niekoľkostránkový projekt do školy, susedovi sa „práve“ pokazila tlačiareň, takže potrebuje vašou tlačiarňou prehnať tiež zopár stránok a to sme ešte nespomenuli vysokoškolské skriptá vášho syna. Tadiaľto teda cesta nevedie. Ak chcete skutočne vedieť ako ušetriť pri tlači, máme pre vás 8 praktických tipov, ktoré môžu naozaj fungovať.

 

Hovorí sa, že ak chcete ušetriť na potravinách, treba začať v kuchyni. Ak však chcete šetriť na tlači začnite pri tlačiarni. Myslíme to úplne vážne. Odporúčanie platí o to viac, ak tlačíte veľké objemy dokumentov.

 

Ušetriť na tlači, laserové tonery1. Popremýšľajte o laserovej tlačiarni

Tlačiareň s atramentovou technológiou tlače je dobrým riešením pre kvalitnú tlač fotografií a tlač detailnejšej farebnej grafiky. Atramentová tlačiareň sa uplatní aj pri menej frekventovanej alebo nízkoobjemovej tlači. V opačnom prípade sú náklady na tlač zvyčajne vždy vyššie.  

Ak teda premýšľate ako ušetriť na tlači, laserová tlačiareň môže byť zásahom do čierneho. Určite by ste po nej mali siahnuť v prípade, že potrebujete tlačiť často a väčšie objemy čierno-bielych dokumentov. Kazeta s tonerom umožňuje vytlačiť vyšší počet strán, čo po prepočítaní v praxi znamená, že náklady na tlač jednej strany sú cenovo zaujímavejšie. Samozrejmosťou je vysoká rýchlosť a nadpriemerná kvalita tlače, ktorú oceníte nielen v kancelárii, ale aj doma.

 

Kompatibilné náplne a tonery2. Zvážte kompatibilné náplne

Možnou odpoveďou na otázku ako ušetriť na tlači sú kompatibilné náplne. Dôvod je jednoduchý. Originálne kazety s tonerom alebo atramentové cartridge sú síce fajn, pretože sú zárukou komfortu a kvality tlače. Bohužiaľ ich cena dokáže urobiť v peňaženke väčší prievan ako by sme si želali.

Pri snahách ako ušetriť na tlači preto do úvahy prichádzajú kompatibilné náplne. Tie sú z finančného hľadiska oveľa prijateľnejšie. Pri kvalitných alternatívach samozrejme nehrozí znížená kvalita tlače alebo dokonca prípadné poškodenie tlačiarne. Ak teda chcete ušetriť, pridajte sa k mnohým spokojným zákazníkom, ktorí sa vďaka kompatibilným náplniam už dlhodobo tešia z nízkych nákladov na tlač.

  

Výhodné balenia, tonery a náplne3. Nakupujte výhodné balenia

Ak si dáte trochu námahy a poobzeráte sa v e-shope po výhodných baleniach, môžete významne znížiť svoje náklady na tlač. Používaním výhodných balení dosiahnete jednoducho bezkonkurenčne najlepší pomer vzhľadom na objem a cenu. Náklady na tlač jedného dokumentu vo formáte A4, pri štandardnom 5 % pokrytí stránky sa budú pohybovať iba na úrovni 0,002 – 0,003 €. V rámci ponuky zvýhodnených balení môžete dokonca ako bonus získať toner zadarmo.

 

 

 

Plniace sady

4. Ušetrite opakovaným naplnením

Opakované naplnenie atramentového cartridga môže byť ďalšou cestou ako ušetriť pri tlači. Plniace sady stoja zlomok ceny originálnych náplní a jedna takáto súprava zvyčajne poslúži minimálne na 5 násobné naplnenie cartridga. Napĺňanie cartridga nie je nijako komplikované a postup zvládne aj „menej zručnejší“ majiteľ tlačiarne.

 

 

 

 

Obojstranná tlač, tonery, náplne5. Využívajte obojstrannú tlač

Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť automatickej tlače na obidve strany hárka papiera (duplex). Ďalšie tlačiarne umožňujú manuálnu obojstrannú tlač. Nech už máte akúkoľvek tlačiareň, obojstranná tlač vám pri snahách ako ušetriť na tlači preukáže výborné služby. Matematika je v tomto prípade jednoduchá. Takouto tlačou ušetríte až 50 % papiera. Smolu máte iba vtedy, keď vaša tlačiareň nepodporuje automatickú ani manuálnu obojstrannú tlač.

 

 

Úspora na tonery, náplni, tlačiarni6. Vyskúšajte ovládače

Softvéry Easy Eco Driver alebo InkSaver vám môžu byť pri znižovaní nákladov na tlač v mnohom nápomocné. Prvý z nich eliminuje prvky v texte alebo grafike, ktoré by vyžadovali veľkú spotrebu tonera. InkSaver si zasa pri atramentových tlačiarňach berie na starosť množstvo dávkovaného atramentu a optimalizáciu dát. Obidva softvéry môžu prispieť k takmer 20 % úspore tonera alebo atramentového cartridga.

 

 

 

Ako ušetriť na tlači7. Zmeňte font

Malý úkon vo vašom PC, no veľká úspora tlačiarne. Aj takto v krátkosti by sa dala charakterizovať zmena fontu. Zmena písma sa pri znižovaní nákladov na tlač osvedčila vo všeobecnosti a preto je úplne jedno či používate toner alebo atramentové náplne. Medzi najúspornejšie fonty patria Calibri, Garamond a Century Gothic. Naopak Arial alebo Tahoma majú najväčšie nároky na náplne tlačiarní.

 

 

 

Ekonomická tlač8. Použite režim úspory tonera

No a napokon, aby boli naše tipy ako ušetriť na tlači kompletné, bez povšimnutia nenecháme ani režim úspory tonera. Režim úspory tonera v podstate zníži intenzitu tlače, takže vytlačený text bude na pohľad svetlejší. V prípade tlače dokumentov menšieho významu to však v princípe nemusí byť žiadny problém. Tento režim sa neodporúča iba pre tlač fotografií alebo detailnej grafiky s prevládajúcimi odtieňmi sivej farby.

 

 

 

Ušetriť na tlači môžete aj nákupom u nás

Ak je vašou prioritou úspora pri tlači, máte skutočne široké možnosti. Úprimne povedané, niektoré z týchto odporúčaní však nemusíte nikdy využiť. Postačí, ak si vyberiete z bohatej ponuky našich tonerov, či atramentových náplní. Bez povšimnutia rozhodne nechajte ani ponuku výhodných balení. S nami skutočne môžete tlačiť lacno i kvalitne!

Osobný odber na stovkách
odberných miest po celej SR.
Pohodlne v sobotu a vo väčšine aj v nedeľu.

Doručenie aj v sobotu

Overené zákazníkmi

Vyzdvihnite si kdekoľvek

Mapa stránok | © 2013 - 2020 Mojetonery.sk | Created by ShopionVšetky použité značky sú majetkom ich oprávnených vlastníkov a slúžia len na zobrazenie kompatibility. Všetky obrázky sú ilustračné.