BLOG

MOJETONERY.sk verzus COVID-19

V súvislosti so šírením neviditeľného nepriateľa, krajiny zaujali rozličné postoje. Kým niektoré štáty dali nabok ekonomické straty a od začiatku pristúpili k razantným opatreniam, ktorých úlohou bolo znížiť počet ľudí, ktorí budú potrebovať intenzívnu zdravotnú starostlivosť v čase vrcholiacej pandémie, iné krajiny nový koronavírus ešte donedávna bagatelizovali.

02.04.2020


Aké písmo použiť a tlačiť efektívne?

Hovorí sa, že diabol sa skrýva v detailoch. Určite budú mnohí z vás s týmto známym anglickým príslovím súhlasiť. Aj z bežného života pravdepodobne poznáte, že na prvý pohľad bezvýznamné maličkosti dokážu neraz podstatným ...

07.06.2018


Akú tlačiareň vybrať do domácnosti?

Ako vybrať tlačiareňDoslúžila vám tlačiareň, no ani po prezretí ponuky viacerých e-shopov nie ste o nič múdrejší? Stále sa neviete rozhodnúť akou tlačiarňou nahradiť starú a v hlave vám vŕta červík pochybností? Úprimne povedané, ani sa veľmi nečudujeme. Ponuka tlačiarní do domácnosti je pestrá a zorientovať sa v nej môže byť skutočný problém. Aby sme vám situáciu uľahčili, pozrieme sa spoločne na fakty, ktoré by ste mali pri výbere tlačiarne do domácnosti zohľadniť.

 

Hneď na úvod môžeme prezradiť, že v domácnosti sa dokáže rovnako dobre uplatniť atramentová alebo aj laserová tlačiareň. Vhod samozrejme môže prísť multifunkčné zariadenie schopné tlače, kopírovania alebo skenovania. Čo je však z nášho pohľadu najdôležitejšie, výber správnej tlačiarne do domácnosti sa má odvíjať iba od vašich reálnych potrieb a očakávaní.

 

Kúpa musí dávať zmysel

 

Aký zmysel by totiž mala kúpa drahej tlačiarne s prémiovými funkciami, ktorá však nezodpovedá vašim skutočným potrebám? Boli by to iba zbytočne vyhodené peniaze za tlačiareň do domácnosti, ktorej funkcie pravdepodobne nikdy naplno nevyužijete. To isté platí, pre tlačiareň určenú na veľkoobjemovú tlač. Čo z toho, že dokáže za mesiac vychrliť 30 000 stránok, keď vy doma za to isté obdobie preženiete tlačiarňou sotva 50 hárkov papiera. Takýto výpočet nie práve najlepších rozhodnutí by mohol samozrejme pokračovať. Na mieste bude teda poobzerať sa po takom zariadení, ktoré vám z peňaženky nevytiahne zbytočne veľa peňazí a naplní to, čo od neho očakávate.

 

Pravdou však je, že niekedy sa z perspektívy budúcnosti oplatí prihliadať na funkcie, ktoré momentálne možno nebudete využívať vy, ale na tlačiarni ich ocení niekto iný. Mierime tým napríklad na rodiny s dospievajúcimi deťmi. Kedy sa teda oplatí atramentová alebo laserová tlačiareň a kedy si treba vybrať multifunkčné zariadenie?

 

Atramentová tlačiareňAtramentová tlačiareň do domácnosti? Áno, za týchto predpokladov...

 

Atramentová tlačiareň do domácnosti je, a pravdepodobne ešte poriadne dlho bude, výbornou voľbou pre domácnosti, v ktorých je vyžadovaná farebná aj čierno-biela tlač dokumentov. Treba však vzápätí dodať, že atramentová tlačiareň je určená skôr pre tlač menšieho až stredne veľkého objemu. Na veľkoobjemovú tlač využijete skôr inú tlačiareň, ku ktorej sa dostaneme o chvíľu.

 

Vráťme sa však k atramentovej tlačiarni. Na tomto type tlačiarne oceníte nielen kvalitu vytlačených dokumentov, ale aj skutočnosť, že na nej môžete vytlačiť takmer čokoľvek. Čierno-biele i farebné textové dokumenty, grafy, letáky a samozrejme fotografie v top kvalite. Atramentové tlačiarne sú dnes vyrábané v multifunkčnom prevedení, takže navyše zabijete dve muchy jednou ranou. Budete môcť tlačiť, skenovať i kopírovať.

 

Atramentové tlačiarne do domácnosti sa zvyčajne spájajú s vyššími nákladmi na tlač. Nie vždy je to však pravidlo a okrem toho pri tlači môžete významne usporiť nákupom atramentových cartridgov vo výhodnom balení.

 

Laserová tlačiareňZvažujete čierno-bielu laserovú tlačiareň do domácnosti?

 

Ani laserová tlačiareň v domácnosti rozhodne nesklame. Práve naopak. Ak hľadáte tlačiareň na ekonomickú, rýchlejšiu a predovšetkým frekventovanú tlač čierno-bielych dokumentov, tak ste ju práve našli.

 

Laserové tlačiarne skutočne vynikajú kvalitou čierno-bieleho textu a podobne tak aj rýchlosťou tlače viacstránkových dokumentov. Pokiaľ teda v domácnosti alebo možno aj v domácej kancelárii plánujete tlačiť veľké objemy textu, čiernobiele laserové tlačiarne sú ideálnou voľbou. Laserové tlačiarne hravo zvládnu vytlačiť vysokoškolské skriptá vašich študentov a vďaka vyššej kapacite tonera ponúkajú nižšie prevádzkové náklady oproti atramentovým tlačiarňam. Tie si napokon ešte môžete znížiť kvalitnými kompatibilnými tonermi.

 

Pri čierno-bielej tlačiarni však počítajte s tým, že ak niekedy v budúcnosti budete potrebovať farebnú tlač, tak sa kúpe atramentovej alebo farebnej laserovej tlačiarne nevyhnete.

 

Aj multifunkčná tlačiareň môže byť to pravé orechové

 

Multifunkčnú atramentovú alebo laserovú tlačiareň do domácnosti si vyberte vždy, ak budete chcieť okrem tlače využívať kopírovanie alebo skenovanie. Multifunkčné zariadenia sú vybavené vynikajúcim rozlíšením a viacerými technológiami, ktoré sa vám určite zídu. Spomedzi všetkých môžeme spomenúť praktické bezdrôtové Wi-Fi pripojenie umožňujúce tlač dokumentov nielen z počítača, ale aj smartfónu alebo tabletu. Na moderných multifunkčných zariadeniach však môžete tlačiť aj priamo bez notebooku, postačí ak použijete pamäťové karty.

 

TIP: Do pozornosti vám dávame 4 výhodné tlačiarne za mesiac apríl. Nájdete v ňom niekoľko konkrétnych tipov na zaujímavé tlačiarne do domácnosti.

Osobný odber na stovkách
odberných miest po celej SR.
Pohodlne v sobotu a vo väčšine aj v nedeľu.

Doručenie aj v sobotu

Overené zákazníkmi

Vyzdvihnite si kdekoľvek

Mapa stránok | © 2013 - 2020 Mojetonery.sk | Created by ShopionVšetky použité značky sú majetkom ich oprávnených vlastníkov a slúžia len na zobrazenie kompatibility. Všetky obrázky sú ilustračné.