Mojetonery.skMojetonery.skShop roku 2017 víťaz
Žiadne dostupné výsledky vyhľadávania...
Doprava zadarmo
od 7,90 €
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusantium, ad architecto aut id illum laboriosam molestiae numquam obcaecati quidem reiciendis, sed sequi unde vel veniam vero! Accusantium dicta nulla reprehenderit!
Žiadne dostupné výsledky vyhľadávania...

Ako ušetriť na tlači? alebo 8 Tipov ako ušetriť pri tlači.

Pri snahe ušetriť atramentovú náplň, toner alebo papier pravdepodobne viacerým z nás napadla myšlienka obmedziť tlač dokumentov na minimum. Že to nie je práve najoptimálnejšie riešenie viete už aj sami. Dcérka potrebuje viac-menej pravidelne vytlačiť niekoľkostránkový projekt do školy, susedovi sa „práve“ pokazila tlačiareň, takže potrebuje vašou tlačiarňou prehnať tiež zopár stránok a to sme ešte nespomenuli vysokoškolské skriptá vášho syna. Tadiaľto teda cesta nevedie. Ak chcete skutočne vedieť ako ušetriť pri tlači, máme pre vás 8 praktických tipov, ktoré môžu naozaj fungovať.

Hovorí sa, že ak chcete ušetriť na potravinách, treba začať v kuchyni. Ak však chcete šetriť na tlači začnite pri tlačiarni. Myslíme to úplne vážne. Odporúčanie platí o to viac, ak tlačíte veľké objemy dokumentov.


1. Popremýšľajte o laserovej tlačiarni


Tlačiareň s atramentovou technológiou tlače je dobrým riešením pre kvalitnú tlač fotografií a tlač detailnejšej farebnej grafiky. Atramentová tlačiareň sa uplatní aj pri menej frekventovanej alebo nízkoobjemovej tlači. V opačnom prípade sú náklady na tlač zvyčajne vždy vyššie.  
Ak teda premýšľate ako ušetriť na tlači, laserová tlačiareň môže byť zásahom do čierneho. Určite by ste po nej mali siahnuť v prípade, že potrebujete tlačiť často a väčšie objemy čierno-bielych dokumentov. Kazeta s tonerom umožňuje vytlačiť vyšší počet strán, čo po prepočítaní v praxi znamená, že náklady na tlač jednej strany sú cenovo zaujímavejšie. Samozrejmosťou je vysoká rýchlosť a nadpriemerná kvalita tlače, ktorú oceníte nielen v kancelárii, ale aj doma.


2. Zvážte kompatibilné náplne


Možnou odpoveďou na otázku ako ušetriť na tlači sú kompatibilné náplne. Dôvod je jednoduchý. Originálne kazety s tonerom alebo atramentové cartridge sú síce fajn, pretože sú zárukou komfortu a kvality tlače. Bohužiaľ ich cena dokáže urobiť v peňaženke väčší prievan ako by sme si želali. 
Pri snahách ako ušetriť na tlači preto do úvahy prichádzajú kompatibilné náplne. Tie sú z finančného hľadiska oveľa prijateľnejšie. Pri kvalitných alternatívach samozrejme nehrozí znížená kvalita tlače alebo dokonca prípadné poškodenie tlačiarne. Ak teda chcete ušetriť, pridajte sa k mnohým spokojným zákazníkom, ktorí sa vďaka kompatibilným náplniam už dlhodobo tešia z nízkych nákladov na tlač.


3. Nakupujte výhodné balenia


Ak si dáte trochu námahy a poobzeráte sa v e-shope po výhodných baleniach, môžete významne znížiť svoje náklady na tlač. Používaním výhodných balení dosiahnete jednoducho bezkonkurenčne najlepší pomer vzhľadom na objem a cenu. Náklady na tlač jedného dokumentu vo formáte A4, pri štandardnom 5 % pokrytí stránky sa budú pohybovať iba na úrovni 0,002 – 0,003 €. V rámci ponuky zvýhodnených balení môžete dokonca ako bonus získať toner zadarmo.


4. Ušetrite opakovaným naplnením


Opakované naplnenie atramentového cartridga môže byť ďalšou cestou ako ušetriť pri tlači. Plniace sady stoja zlomok ceny originálnych náplní a jedna takáto súprava zvyčajne poslúži minimálne na 5 násobné naplnenie cartridga. Napĺňanie cartridga nie je nijako komplikované a postup zvládne aj menej zručnejší majiteľ tlačiarne. 


5. Využívajte obojstrannú tlač


Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť automatickej tlače na obidve strany hárka papiera (duplex). Ďalšie tlačiarne umožňujú manuálnu obojstrannú tlač. Nech už máte akúkoľvek tlačiareň, obojstranná tlač vám pri snahách ako ušetriť na tlači preukáže výborné služby. Matematika je v tomto prípade jednoduchá. Takouto tlačou ušetríte 50 % papiera. Smolu máte iba vtedy, keď vaša tlačiareň nepodporuje automatickú ani manuálnu obojstrannú tlač.

 

6. Vyskúšajte ovládače


Softvéry Easy Eco Driver alebo InkSaver vám môžu byť pri znižovaní nákladov na tlač v mnohom nápomocné. Prvý z nich eliminuje prvky v texte alebo grafike, ktoré by vyžadovali veľkú spotrebu tonera. InkSaver si zasa pri atramentových tlačiarňach berie na starosť množstvo dávkovaného atramentu a optimalizáciu dát. Obidva softvéry môžu prispieť k takmer 20 % úspore tonera alebo atramentového cartridga.


7. Zmeňte font


Malý úkon vo vašom PC, no veľká úspora tlačiarne. Aj takto v krátkosti by sa dala charakterizovať zmena fontu. Zmena písma sa pri znižovaní nákladov na tlač osvedčila vo všeobecnosti a preto je úplne jedno či používate toner alebo atramentové náplne. Medzi najúspornejšie fonty patria Calibri, Garamond a Century Gothic. Naopak Arial alebo Tahoma majú najväčšie nároky na náplne tlačiarní. 


8. Použite režim úspory tonera


No a napokon aby boli naše tipy ako ušetriť na tlači kompletné, bez povšimnutia nenecháme ani režim úspory tonera. Režim úspory tonera v podstate zníži intenzitu tlače, takže vytlačený text bude na pohľad svetlejší. V prípade tlače dokumentov menšieho významu to však v princípe nemusí byť žiadny problém. Tento režim sa neodporúča iba pre tlač fotografií alebo detailnej grafiky s prevládajúcimi odtieňmi sivej farby.


Ako ušetriť na tlači? Nakupujte u nás!


Ak je vašou prioritou úspora pri tlači, máte skutočne široké možnosti. Úprimne povedané, niektoré z týchto odporúčaní však nemusíte nikdy využiť. Postačí, ak si vyberiete z bohatej ponuky našich tonerov, či atramentových náplní. Bez povšimnutia rozhodne nechajte ani ponuku výhodných balení. S nami skutočne môžete tlačiť lacno i kvalitne.
 

Fotogaléria