Mojetonery.skMojetonery.skShop roku 2017 víťaz
Žiadne dostupné výsledky vyhľadávania...
Doprava zadarmo
od 7,90 €
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusantium, ad architecto aut id illum laboriosam molestiae numquam obcaecati quidem reiciendis, sed sequi unde vel veniam vero! Accusantium dicta nulla reprehenderit!
Žiadne dostupné výsledky vyhľadávania...

Ako vybrať tlačiareň do firmy

Laserovú, LED alebo multifunkčnú atramentovú tlačiareň? Rýchlu tlač, vysoké rozlíšenie, bezdrôtové Wi-Fi pripojenie a k tomu ďalšie inteligentné technológie? Otázok ktoré môžu sprevádzať výber tlačiarne do firmy je skutočne mnoho. Ak vám nie je úplne jasné, čo by ste mali pri výbere firemnej tlačiarne zobrať do úvahy, ponúkneme vám niekoľko užitočných rád, ktoré môžu mnohé veci uviesť na správnu mieru.

Kým ešte v nedávnej minulosti bolo všetko viac-menej jasné, dnes to už neplatí. Pokrok vo vývoji technológií napreduje míľovými krokmi a kedysi jednoznačné rozdiely v kvalite, cene tlače alebo vo vybavení sa zmazávajú, takže výber vhodného zariadenia môže byť aj z tohto uhla pohľadu o niečo zložitejší. Čo sa však nemení je niekoľko odporúčaní, na ktoré by ste mali pri výbere firemnej tlačiarne prihliadať ako prvé.


Tlačiareň do firmy vám musí vyhovovať po každej stránke


V malej domácej kancelárii alebo v menšej firme s tromi, štyrmi zamestnancami sa spravidla od tlačiarne neočakávajú denno-denné maximálne výkony. Na príležitostnú tlač textových a grafických súborov alebo niekoľko stránok zmlúv, či faktúr môže v pohode postačovať atramentová tlačiareň. Tá môže navyše okrem čierno-bielej alebo farebnej tlače ponúkať skenovanie a kopírovanie, takže v tomto prípade bude aj multifunkčná atramentová tlačiareň výbornou voľbou.


Úplne iná situácia je v spoločnosti s desiatkami zamestnancov. Od takejto tlačiarne do firmy sa očakáva, že bude zvládať intenzívnu mesačnú záťaž tlače najrôznejších dokumentov a preto do takéhoto prostredia musí byť nasadené profesionálne zariadenie. Do úvahy preto prichádzajú skôr multifunkčné laserové tlačiarne vybavené viacerými sofistifikovanými funkciami. Aj pri týchto zariadeniach však bude vhodné prihliadať na individuálne požiadavky vašej firmy a zodpovedať si na ďalšie otázky týkajúce sa vašich očakávaní.


Farba tlače, zásobník a duplexná tlač. Čo dostane prednosť?


Na rozdiel od minulosti, kedy bola preferovaná skôr farebná tlačiareň do firmy, dnes sa situácia zmenila a povedané športovou terminológiou, čierno-biele tlačiarne sa opäť vrátili do hry. Dôvody sú jednoduché a racionálne. Prečo zbytočne investovať do farebnej tlačiarne, keď vo firme nie je takáto tlač vôbec využívaná? Samozrejme, ak si to zameranie firmy vyžaduje, nič nebráni tomu, aby ste siahli po farebnej atramentovej alebo laserovej tlačiarni.


V opačnom prípade však bude predsa len vhodnejšie zamerať sa na iné parametre tlačiarne. Zdanlivé maličkosti v podobe dostatočnej kapacity zásobníka, bez potreby častého dopĺňania, automatické skenovanie alebo duplexná, teda obojstranná tlač dokážu šetriť nielen čas, ale v konečnom dôsledku aj  peniaze firmy. Finančné prostriedky firmy sa však dajú šetriť aj inými spôsobmi. V krátkosti môžeme spomenúť kvalitné kompatibilné tonery alebo výhodné balenia, ktoré neraz dokážu ušetriť zaujímavé čiastky.


Tlačiareň do firmy a konektivita 


Pri výbere vhodného zariadenia pre vašu firmu by bez povšimnutia nemala ostať ani konektivita tlačiarne. Tá nebude v prípade súčasných zariadení predstavovať výraznejší problém, pretože viacero modelov tlačiarní disponuje nadštandardnou kapacitou vnútornej pamäte i rýchlym a výkonným procesorom. Vďaka nim je bezdrôtové pripojenie do firemnej siete s veľkou rýchlosťou samozrejmou realitou.


Modely tlačiarní podporujú priamu tlač cez špeciálnu e-mailovú adresu alebo prostredníctvom Bluetooth, či zabudovaného modulu Wi-Fi, ktorý umožňuje zadať tlačovú úlohu  z ktoréhokoľvek miesta firmy. Vyššiu efektivitu práce však pomáhajú zvyšovať ďalšie technológie. Spomedzi viacerých môžeme vyzdvihnúť funkciu Quick First-Print, ktorá umožní okamžité zahájenie tlače alebo funkciu prepojenia zariadenia s obľúbenými službami cloudových úložísk. Po prepojení tlačiarne s týmito úložiskami môžete naskenované dokumenty odoslať naraz všetkým zamestnancom.


Pri firemnej tlačiarni nezabúdajte na bezpečnosť tlače


Ak vám záleží na tom, aby citlivé údaje týkajúce sa vašej spoločnosti alebo vašich obchodných partnerov neskončili v nepovolaných rukách, bezpečnosť tlače nemôže ostať bokom. Platí to o to viac, ak riziká spojené s kyberútokmi neustále narastajú a ako sme to už naznačili, netýkajú sa iba počítačovej siete firiem, ale čoraz častejším terčom útokov sa stávajú práve tlačiarne. 

Investícia do bezpečnosti tlače je teda úplne na mieste. Aj v tomto prípade sa však môžete brániť efektívne, pretože na trhu je dostatok zariadení s funkciami, ktoré bez problémov dohliadnu na bezpečnosť tlače. Lídrom v tejto oblasti sú tlačiarne od spoločnosti HP.  Funkcie HP Sure Start, Whitelisting, či Run-time Intrusion Detection tak eliminujú riziko napadnutia  tlačiarne nebezpečným malvérom na minimum.

 

Tip: V jednom z našich nedávnych príspevkov sme sa venovali výberu tlačiarne do domácnosti. Napriek tomu, že dnes dostala priestor tlačiareň do firmy, predsa len vám chceme dať do pozornosti aj tento článok, pretože v ňom nájdete niekoľko ďalších informácií, ktoré vám pomôžu lepšie zorientovať sa pri výbere tlačiarne. Ak vás teda zaujíma táto téma, prečítajte si akú tlačiareň vybrať do domácnosti.

Fotogaléria