Mojetonery.skMojetonery.skShop roku 2017 víťaz
Žiadne dostupné výsledky vyhľadávania...
Doprava zadarmo
od 7,90 €
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusantium, ad architecto aut id illum laboriosam molestiae numquam obcaecati quidem reiciendis, sed sequi unde vel veniam vero! Accusantium dicta nulla reprehenderit!
Žiadne dostupné výsledky vyhľadávania...

Náplne do tlačiarne a ekológia

Skládky s nebezpečnými odpadmi sa v pravidelných intervaloch rozširujú a zväčšujú, pretože ich kapacity nestíhajú prijať pribúdajúce množstvá nového odpadu. A týka sa to samozrejme aj odpadov vyprodukovaných sekundárne, teda v dôsledku používania spotrebnej elektroniky. Takýmto príkladom sú aj použité náplne do tlačiarní.  O tom, že situácia s odpadmi nie je práve najružovejšia netreba snáď nikoho presviedčať. Podľa niektorých odhadov totiž končí na skládkach s nebezpečným odpadom až pol miliardy tonerov. Ruku na srdce. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kde po doslúžení končia tonery z vašej tlačiarne? 

Pevne veríme, že práve vám záleží na osude našej modrej planéty a k nakladaniu s použitými tonermi pristupujte zodpovedne. V praxi však môže každý používateľ tlačiarne pri nakladaní s prázdnou náplňou v princípe zaujať 4 postoje. A pretože nie všetky sú správne, tak si v krátkosti povieme niečo o každom z nich.


Vyhodenie do kontajnera


Vyhodenie prázdnej náplne alebo tonera do nádoby určenej pre komunálny odpad je bez akýchkoľvek pochybností najhorší možný spôsob ako sa zbaviť tohto typu „odpadu“. Bohužiaľ táto alternatíva zvyčajne ako prvá napadne mnohých majiteľov tlačiarní a preto je neraz často využívaná na zbavenie sa prázdnej náplne do tlačiarne. V princípe tým používatelia tlačiarní škodia jednak životnému prostrediu, pretože plasty z tonera sa budú na skládke rozkladať niekoľko stoviek rokov, ale v konečnom dôsledku aj sebe. A to nie je nejaká vzdialená hypotetická úvaha. Pri odovzdaní prázdneho tonera do správnych rúk by si mohli totiž prilepšiť. K tomu sa však dostaneme o chvíľu.


Zberný dvor


Táto alternatíva zbavenia sa prázdnej náplne do tlačiarne sa už blíži k optimálnym predstavám o ekologickej likvidácii odpadu. Problémom však môže byť, že v blízkosti bydliska sa nenachádza žiadny zberný dvor. A ak sa zberný dvor nachádza vo vzdialenejšom okolí, je zrejmé že mnohí používatelia tlačiarní nebudú zámerne vyhľadávať možnosť odovzdania prázdneho tonera v zbernom dvore a siahnu po riešení, ktoré sme uviedli v prvom bode. Prázdna náplň sa tak znovu dostane na skládku komunálneho odpadu.


Renovácia


Renovácia tonera, teda naplnenie tonera neoriginálnou náplňou a prípadná výmena niektorej opotrebovanej časti kazety je ďalším variantom ako znížiť produkciu tohto typu odpadu. Či je to ale celkom až taký prínos ťažko povedať, pretože sa objavujú názory, že pri renovácii vznikajú ďalšie odpady a úplne sa nedá garantovať ani kvalita renovovanej kazety s tonerom. 
Faktom však je, že ak neoriginálna renovovaná náplň spôsobí poruchu tlačiarne, poskytovateľ servisných služieb nemusí opravu uznať ako záručnú. Ak sa teda predsa len rozhodnete pre renováciu tonera, obráťte sa na serióznu spoločnosť, ktorá má na napĺňanie tonera patričné technické zázemie i skúsenosti.


Spoznajte náš program: Recykluj a ušetri


No a napokon sme sa dostali k nášmu recyklačnému programu. Ten sme si pripravili pre vás spolu s vernostným bonusovým programom z jednoduchého dôvodu. Stav životného prostredia nášho krásneho Slovenska nám nie je ľahostajný. No a zároveň sme sa vás rozhodli motivovať, aby ste nevyhadzovali prázdne tonery do komunálneho odpadu, ale ich radšej poslali k nám na ekologickú likvidáciu.


Po zaslaní prázdnej náplne do tlačiarne tak máte istotu, že náš partner, ktorý je držiteľom licencie na likvidáciu nebezpečného odpadu sa postará o zlikvidovanie tonera, ktoré bude úplne v súlade so zákonom o nebezpečných odpadoch. O ekologickej likvidácii prázdneho tonera vám samozrejme môžeme v prípade záujmu vystaviť potvrdenie. A aby vaša snaha nezostala neocenená, po zaslaní prázdnych tonerov vám pri ďalšom nákupe tovaru ponúkame zľavu až 10 %. Bližšie podmienky si pozrite na našej webovej stránke  alebo nás kontaktujte.
 

Fotogaléria