Mojetonery.skMojetonery.skShop roku 2017 víťaz
Žiadne dostupné výsledky vyhľadávania...
Doprava zadarmo
od 7,90 €
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusantium, ad architecto aut id illum laboriosam molestiae numquam obcaecati quidem reiciendis, sed sequi unde vel veniam vero! Accusantium dicta nulla reprehenderit!
Žiadne dostupné výsledky vyhľadávania...

Originálne alebo kompatibilné náplne do tlačiarne?

Rozdiely medzi originálnymi a kompatibilnými náplňami vôbec nie sú také priepastné ako sa to ešte stále zvykne tvrdiť. Práve naopak. Mnoho odlišností sa zmazalo a dnes môže byť pri rozhodovaní sa medzi oboma alternatívami povestným jazýčkom na váhe cena náplní. No a tá robí oveľa viac atraktívnejšími práve kompatibilné náplne. 

Originálne vs. kompatibilné náplne


Pri vzájomnom porovnávaní náplní do tlačiarne nemusíme chodiť okolo horúcej kaše.  Originálne náplne reprezentujú spoľahlivé a bezpečné výrobky, ktorých kvalita je garantovaná silnou značkou výrobcu tlačiarne. Pri originálnych náplniach teda nehrozí nekvalitná tlač a technické komplikácie pri samotnej tlači sú naozaj ojedinelé až výnimočné. Originálne náplne sú však vo všeobecnosti prehnane drahé a preto niet divu, že im konkurujú kompatibilné náplne.


Samé slová uznania môžu zaznieť aj na adresu kompatibilných náplní. Kompatibilné náplne  sú skutočne plne kompatibilné a uplatnia sa vo všetkých modeloch tlačiarní. Pri ich výrobe sa kladie dôraz na kvalitu, ktorá sa v súčasnosti priblížila originálnym náplniam. Kompatibilné náplne preto umožňujú nielen dosahovanie rovnako kvalitných výtlačkov, ale aj bezporuchovosť tlače. Aj pri kompatibilných náplniach však platí, že treba nakupovať od rešpektovaných výrobcov, resp. od spoľahlivých predajcov náplní, u ktorých je riziko poškodenia tlačiarne eliminované na minimum.


Výrobcom tlačiarní nie je samozrejme jedno, že ich klienti čoraz častejšie siahajú po kompatibilných náplniach  a o svoje zisky prirodzene nechcú prísť. Je však ich jednanie vždy motivované prospechom zákazníka. Odpoveď nájdete v nasledujúcich riadkoch. 


Sú praktiky výrobcov tlačiarní vždy férové?


Ceny tlačiarní počas minulých rokov výrazne klesli, takže niet divu, že výrobcovia týchto zariadení musia svoje zisky kompenzovať nejakým iným spôsobom. V našom prípade predovšetkým vyššími cenami originálnych náplní. Takmer každý výrobca tlačiarne preto z pochopiteľných príčin odporúča svojim zákazníkom používať výlučne jeho originálne tonery, či atramentové náplne.


Na prvý pohľad teda za odporúčaniami výrobcov tlačiarní nie je nič, čo by sa nejako vymykalo podnikateľským alebo ak chcete obchodníckym praktikám. Po prevalení sa niektorých „škandálov“ je však úplne na mieste otázka, či sú takéto odporúčania vôbec hodnoverné a myslené so zreteľom na dobro zákazníka. Vzájomnú dôveru totiž naštrbilo viacero zistení, takže nešlo iba o ojedinelý precedens.


Softvér na rozpoznanie neoriginálnych náplní je iba „maličkosťou“


Cielene navrhnutý a inštalovaný softvér na detekciu neoriginálnych cartridgov nie je žiadnou novinku ani prekvapením. Aj keď z pohľadu zákazníka, je takéto opatrenie na škodu, pretože ho okliešťuje o možnosť voľby pre aký typ náplne sa rozhodnúť, mohli by sme to ešte prehliadnuť a svojim spôsobom akceptovať. To sa však už žiaľ nedá povedať o prešľapoch výrobcov tlačiarní z nedávnej minulosti.


Viacero zahraničných médií informovalo o výsledkoch opakovaných testov renomovaných európskych spotrebiteľských organizácií, ktoré odhalili, že minimálne dvaja výrobcovia tlačiarní s najväčšou pravdepodobnosťou urobili v nastaveniach zariadení také zásahy, ktoré prispievali k zbytočnému míňaniu farebných tonerov pri čiernobielej tlači. Túto absurditu jeden z výrobcov tlačiarní odôvodňoval kalibráciou tlačových hláv a druhý sa pre istotu rozhodol odvolať na výrobné tajomstvo. Uspokojivé vysvetlenie teda nebolo poskytnuté a skutočné dôvody plytvania farebných tonerov ostali naďalej zahmlené.


K upokojeniu situácie však neprispelo ani ďalšie zistenie. Jeden nemenovaný výrobca tlačiarní vybavoval svoje originálne náplne čipom, ktorý po dosiahnutí deklarovanej výťažnosti stopol ďalšiu tlač aj vtedy, keď kazeta s tonerom ešte nebola úplne prázdna a mohla umožniť tlač ďalších dokumentov. Nuž čo k tomu dodať.


Kompatibilné náplne? Jednoznačne dobrá voľba 


Po prečítaní vyššie uvedených riadkov je teda úplne legitímna otázka, prečo by ste mali byť nepriamo nútení na používanie originálnych náplní. Platí to o to viac keď na trhu je dostatok kvalitných kompatibilných náplní, ktoré pri všetkej úcte k originálnym náplniam dokážu ponúknuť prinajmenšom rovnakú kvalitu a parametre? Samozrejme na mysli nemáme pochybné alternatívne tonery s neznámym pôvodom alebo s visačkou niektorých východoázijských krajín.


Bavíme sa o kompatibilných náplniach od serióznych výrobcov. Takýto výrobcovia podliehajú častým kontrolám a preto ich výrobky znesú aj tie najprísnejšie kritériá. A že nejde iba o prázdne slová vás presvedčia kompatibilné náplne, ktoré získali uznávaný certifikát STMC testujúci ich kvalitu. Ak si však budete chcieť byť úplne istí špičkovou kvalitou tlače ako pri originálnej náplni, hľadajte pri nich informáciu, či vyhovujú tiež medzinárodnej norme ISO 9001 (Quality Management System), no bez povšimnutia nenechajte ani normu ISO 14001 (Enviromental Management System).


No a napokon sme sa prepracovali k tej najpodstatnejšej výhode, ktorú ponúkajú kompatibilné náplne. A tou je ich mimoriadne priaznivá cena. Rozdiel v cene pritom môže byť skutočne výrazný. V konečnom dôsledku sa vďaka kompatibilným tonerom dajú pri frekventovanej tlači ušetriť zaujímavé finančné čiastky. Ani to však nemusí byť ešte ani zďaleka všetko. Výhodnosť tlače môže totiž takmer priamo úmerne stúpať s kúpou vysokokapacitných náplní alebo výhodných balení.


Tip: Znižovať náklady na tlač vám pomôže tiež príspevok 8 tipov ako ušetriť pri tlači. No a ak si s výberom kompatibilnej náplne neviete dať rady alebo ak máte nejaké otázky pokojne sa obráťte na nás. Vyberieme vám optimálnu kompatibilnú náplň, ktorá bude rovnocennou alternatívou originálnej náplne. Kontaktovať nás môžete telefonicky alebo prostredníctvom nášho kontaktného formulára.  
 

Fotogaléria