Mojetonery.skMojetonery.skShop roku 2017 víťaz
Žiadne dostupné výsledky vyhľadávania...
Doprava zadarmo
od 7,90 €
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusantium, ad architecto aut id illum laboriosam molestiae numquam obcaecati quidem reiciendis, sed sequi unde vel veniam vero! Accusantium dicta nulla reprehenderit!
Žiadne dostupné výsledky vyhľadávania...

Tlačiareň pre študenta - vyberáme spoločne

Školy ktoré vychádzajú svojim študentom v ústrety a umožňujú im bezplatne využívať multifunkčné zariadenia na skenovanie, kopírovanie alebo tlač textových dokumentov sú u nás bohužiaľ ešte stále raritou. Veľa škôl však napriek tomu vyžaduje odovzdávanie prác a rôznych projektov v papierovej podobe. Študenti sú tak aj naďalej odkázaní na služby domácej tlačiarne, nuž a rodičia tak často ešte pred začiatkom školského roka musia okrem bežných pomôcok riešiť kúpu tlačiarne.

Požiadavky na tlačiareň, ktorá je primárne určená pre potreby študenta sú našťastie viac menej jasné a preto môže kúpa prebehnúť hladko a rýchlo. Už teraz vám môžeme prezradiť, že rozhodujúcu úlohu pri výbere tlačiarne pre študenta musí zohrať predovšetkým jednoduchá a rýchla obsluha, dostupná cena a nízke náklady na tlač. Bez povšimnutia však samozrejme nemôže ostať ani kvalita tlače, či niektoré overené funkcie. Poďme však pekne poporiadku.


Multifunkcie a výkon


Jedným z najdôležitejších kritérií je typ tlačiarne. Ako prvé by ste si teda pri výbere správnej tlačiarne pre študenta mali vyjasniť, či mu postačí „čistokrvná“ tlačiareň bez skenera a kopírky alebo musí mať multifunkčné zariadenie.


Osobne si myslíme, že druhá alternatíva je z dlhodobej perspektívy lepšou voľbou, pretože aj keď študent bude väčšinou využívať tlačiareň na tlač skrípt alebo projektov, tak skenovanie alebo kopírovanie dokumentov môže zasa prísť vhod vám alebo ďalším členom domácnosti. Nehovoriac o tom, že služby skenera môžu byť časom neoceniteľné. Integrovaný fotoaparát  v smartfóne alebo tablete dokáže síce v mnohom pomôcť, no dvakrát hádajte, čo použijete na skenovanie alebo kopírovanie hrubšej učebnice.


Výkon tlačiarne a počet vytlačených stránok za minútu z pohľadu študenta nie je možno až taký rozhodujúci, čo sa však už nedá povedať o kvalite tlače alebo bezdrôtovom Wi-Fi pripojení, ktoré by ste pri výbere tlačiarne pre študenta mali rozhodne zobrať do úvahy. Jednoduchá a rýchla obsluha  na diaľku je vždy vítaným bonusom. Ak ňou teda bude tlačiareň pre študenta  disponovať, tým lepšie.


Cena tlačiarne nebude problém


Ceny spotrebnej elektroniky od 90-tych rokov rapídne klesali a pokles cien sa prirodzene dotkol tiež tlačiarní. Tlačiarne sa tak aj vďaka priaznivým cenám stali neodmysliteľnou súčasťou našich domácností. V súčasnosti nie je absolútne žiadnym problémom nájsť tlačiareň, ktorá bude nielen v plnej miere vyhovovať našim požiadavkám, ale ktorá zároveň ponúkne výborný pomer ceny a výkonu.


Platí to samozrejme aj pre tlačiareň pre študenta. Na trhu tak môžete nájsť základné modely monochromatických laserových tlačiarní od 50€, monochromatické multifunkčné tlačiarne kúpite už za 80€ a atramentové tlačiarne môžu byť vaše za 60€. Nízka cena môže zvádzať na pochybnosti o kvalite tlače. Opak je však pravdou a kvality tlače sa obávate vôbec nemusíte. Pri lacnejších modeloch tlačiarne však treba počítať skôr s vyššími nákladmi na tlač.


Náklady na tlač stoja za pozornosť


Do nákladov na tlač treba započítať predovšetkým výdavky na spotrebný materiál. Rozmeňme si to teda na drobné. Kancelársky papier spravidla nepredstavuje nejakú významnejšiu záťaž pre rodinný rozpočet a preto nás bude skôr zaujímať cena tonerov, či atramentových náplní. Tonery alebo atramentové náplne totiž môžu vo vašej peňaženke narobiť poriadny prievan. Ale nemusí to tak byť vždy.


Pri zakúpení kompatibilných tonerov alebo atramentových náplní, či pri kúpe výhodných balení môžete ušetriť nemalé finančné prostriedky. Strýko Držgroš zo známeho disneyovského seriálu by vás určite pochválil. Čo je však rovnako dôležité, kompatibilné tonery ponúkajú vysokú kvalitu tlače, ktorá znesie aj tie najnáročnejšie kritériá.


Tip na tlačiareň pre študenta: Perfektnou voľbou pre  študenta môže byť multifunkčná atramentová tlačiareň Epson L382, ktorá je vďaka inovatívnym veľkokapacitným zásobníkom atramentu povestná skutočne nízkymi prevádzkovými nákladmi. Tomuto modelu tlačiarne sme už venovali pozornosť v jednom z našich príspevkov, ak vás teda táto tlačiareň zaujala prečítajte si 4 výhodné tlačiarne za mesiac apríl.


Príjemne prekvapí tiež laserová tlačiareň Dell E310DW. Nemyslíme tým iba na kompaktné rozmery, ktoré mimochodom tiež dokážu potešiť. Tlačiareň ponúka jednoduché ovládanie, bez zbytočných funkcií, rýchlu tlač a nízke náklady. A to všetko za mimoriadne atraktívnu cenu.  Zariadenie síce neumožňuje skenovanie alebo kopírovanie, ale ak váš študent potrebuje tlačiť väčšie objemy dokumentov za výbornú cenu, tak nemáte o čom premýšľať.

Fotogaléria